Po jakim czasie można jechać samochodem – 2 piwa

Limity BAC różnią się w zależności od stężenia alkoholu. Jeśli wypijesz więcej niż jeden napój alkoholowy, twój BAC będzie o godzinę wyższy niż limit uprawniający do prowadzenia samochodu. Oznacza to, że powinieneś za wszelką cenę unikać prowadzenia samochodu do czasu, aż dokładnie odeśpisz alkohol. Inne wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu po alkoholu to m.in: Unikanie picia przez co najmniej kilka godzin przed planowanym prowadzeniem samochodu; oraz, jeśli wypiłeś już kilka drinków, upewnienie się, że masz w samochodzie alkomat.

BAC to jedna godzina na jednego drinka

Aby po wypiciu dwóch piw można było uznać, że dana osoba jest odurzona, poziom BAC musi być niższy niż 0,08. Im wyższy poziom BAC, tym dłużej dana osoba pozostaje nietrzeźwa. Zaleca się, by wyznaczyć wyznaczonego kierowcę, jeśli planujesz pić. Nawet jeśli nie czujesz się pijany, zawsze lepiej jest zachować ostrożność.

Ciało każdego człowieka inaczej reaguje na alkohol. Poziom stężenia alkoholu we krwi (BAC) i objawy upojenia zależą od składu chemicznego organizmu. Im wyższy poziom BAC, tym bardziej dotkliwe będą objawy. Wraz ze wzrostem stężenia alkoholu we krwi skutki prowadzenia pojazdu są coraz poważniejsze. Dlatego jeśli wypiłeś kilka drinków, nie powinieneś prowadzić samochodu, dopóki nie odzyskasz pełnej sprawności. Na przykład, jeśli wypiłeś dwa piwa, Twoje BAC może wynosić 0,16, a potem 0,18. Stężenie alkoholu we krwi może wzrosnąć nawet do 0,40, a zdolność oceny sytuacji za kierownicą może być zaburzona jeszcze kilka godzin później.

Na poziom spożycia alkoholu mają wpływ zarówno płeć, jak i waga. Kobieta, która waży 110 funtów, prawie na pewno osiągnie BAC równe 08 godzin po wypiciu dwóch piw, podczas gdy mężczyzna ważący 210 funtów osiągnie ten poziom dopiero po czterech drinkach. NDS zależy też od zawartości tłuszczu w organizmie i stężenia enzymów wątrobowych, które mogą być różne u różnych osób. Jednak picie alkoholu może być niebezpieczne i może zrujnować twoje życie towarzyskie.

Odsypianie alkoholu przed jazdą

Wiele osób błędnie uważa, że odstawienie alkoholu przed jazdą samochodem jest dopuszczalne, jeśli nie prowadzą. Może cię jednak zaskoczyć fakt, że kilka godzin snu może sprawić, że przekroczysz dopuszczalny limit, jeśli rano zostaniesz złapany na prowadzeniu po pijanemu. W Wielkiej Brytanii 10% pijanych kierowców zostało zatrzymanych między 6.00 a 8.00 rano. Mimo tego powszechnego błędu są sposoby, by upewnić się, że nie będziesz prowadził po pijanemu rano.

Czytaj również:   Ile kosztuje uruchomienie małego browaru kraftowego?

Pierwszym sposobem na odespanie alkoholu przed jazdą jest drzemka. Alkohol wpływa na twoją zdolność prowadzenia samochodu na kilka sposobów i w zależności od tego, jaki rodzaj alkoholu spożywasz, możesz prowadzić samochód w stanie upośledzenia. Wątroba przetwarza około jednej uncji alkoholu na godzinę. Dlatego ważne jest, by wiedzieć, że nie ma dwóch osób, które przetwarzają alkohol w tym samym tempie. Możesz chcieć to zaplanować. Krótka drzemka przed jazdą pozwoli ci uniknąć tego ryzyka i będziesz miał jasną głowę podczas jazdy.

Przyjmowanie pokarmów

Niektórym tak bardzo zależy na tym, by nie jeść przed dwoma piwami, że się głodzą. Choć ta strategia może zadziałać, doprowadzi tylko do szybkiego wchłonięcia alkoholu. Alkohol sprawia, że czujesz się gorzej, więc musisz zadbać o to, by wcześniej coś zjeść. W posiłku przed piciem powinieneś zawrzeć trochę węglowodanów i białka. Kromka chleba lub pyszny hamburger to dobry wybór na posiłek przed piciem.

Typowe potrawy spożywane przed piciem mogą być kwaśne, tłuste i ciężkie dla twojego żołądka. Według Ryana Andrewsa, głównego dietetyka w Precision Nutrition, żaden pojedynczy wybór żywieniowy nie może “uratować” cię przed kacem. Zamiast tego spróbuj zjeść zbilansowany posiłek zawierający węglowodany, białko i tłuszcz. W ten sposób nie będziesz miał kaca po dwóch piwach. Nie chcesz przecież ryzykować kłopotów żołądkowych, jedząc niewłaściwe jedzenie.

Zaopatrzenie samochodu w zestaw do badania alkomatem

Zaopatrzenie się w zestaw do alkomatu samochodowego po dwóch piwach może wydawać się niepotrzebne, ale jest to dobry środek ostrożności przed jazdą pod wpływem alkoholu. Zestawy te są podobne do tych używanych przez policjantów, a ich działanie polega na pomiarze składu chemicznego Twojego oddechu w celu określenia zawartości alkoholu we krwi (BAC). Nawet jeśli wypijesz tylko jedno piwo do obiadu lub kilka na imprezie, nigdy nie jest w porządku prowadzić po pijanemu. Dobrym pomysłem jest też odcięcie się od alkoholu po kilku drinkach.

Mimo że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest nielegalne, wielu ludzi wciąż ma pokusę, by prowadzić po pijanemu. Jest to zrozumiałe, ale niektórym może się wydawać, że wystarczy wypić jedno lub dwa piwa i można prowadzić bez zatrzymania. Nie ma jednak bezpiecznej granicy picia i prowadzenia samochodu, dlatego alkomat w samochodzie nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top