Najpopularniejsze piwa Niemieckie

Piwo

Do najpopularniejszych niemieckich piw należą Hofbrau Munchner Sommer, Losch-Zwerg, Kostritzer i Schnapps. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest każde z tych piw i dlaczego są tak popularne. Dowiesz się też, jak zrobić swoje własne. Oto kilka wskazówek:

Hofbrau Munchner Sommer

Jedno z najpopularniejszych niemieckich piw, Hofbrau Munchner Sommer, to orzeźwiający letni napar z kwiatowymi i korzennymi nutami. Lekki, rześki smak jest idealny na lato, zwłaszcza że jest produkowane z lokalnie uprawianego chmielu. Ten napar jest ulubionym napojem miejscowych i dobrze komponuje się z bawarską kuchnią. Jest to orzeźwiające, lekkie piwo, które ma łagodną goryczkę i rześki finisz.

Oettinger Kellerbier

Oettinger to rodzinna firma piwowarska z siedzibą w Oettingen w Niemczech. Jest to popularne piwo w Niemczech i najpopularniejsza marka piwa w tym kraju. Firma produkuje piwo na skalę komercyjną, o wydajności 7,2 miliona hektolitrów. Nie jest ono sprzedawane z kranu w pubach i jest butelkowane do konsumpcji domowej. Ten niemiecki napar ma certyfikat, że nie zawiera GMO.

Losch-Zwerg Kellerbier

Losch-Zwerg Kellerbier, najbardziej popularne piwo w Niemczech, jest warzone z odmiany winogron Spezialmalzen, z których powstaje naturalny, świeży w smaku napój. Podczas fermentacji drożdże unoszą się do góry, uwalniając aromatycznie naładowane smaki i zapachy. W ten sposób napar jest bogaty i złożony.

Kostritzer Kellerbier

Kostritzer to browar w Turyngii w Niemczech. Został założony w 1548 roku. Stał się synonimem ciemnego piwa i jest znany ze swojego stylu i wzornictwa. Produkuje także mieszanki piwne. Kostritzer jest jednym z największych browarów w Turyngii, a jego produkcja wzrosła z 145 000 hl w 1991 roku do ponad 910 000 hl w 2004 roku.

Beck’s

Wywodzące się z Bermen w Niemczech piwo Beck’s to piwo w stylu pilsner lager. Założone przez Heinricha Becka i Ludera Ruthenberga w 1873 roku, było pierwszym niemieckim piwem, które na eksport używało stalowych beczek i zielonych butelek. Znane jest także z dźwięku sailaway, który został rozsławiony przez żaglowiec Alexander Von Humboldt. Jest dostępne na całym świecie i należy do najpopularniejszych piw na świecie.

Czytaj również:   Jakie są popularne Polskie piwa kraftowe

Weihenstephaner Hefe Weissbier

Weihenstephaner Hefeweissbier to jedno z najpopularniejszych niemieckich piw pszenicznych. Ten jasny, mętny napar jest pełny i ma wyraźne nuty pszenicy, goździków i przypraw. Finisz jest rześki, ziołowy i pasuje do wielu różnych potraw. To piwo jest leżakowane przez trzy miesiące, zanim trafi na rynek amerykański.

Paulaner

Kiedy myślisz o niemieckim piwie, przychodzi Ci na myśl Oktoberfest ze Spaten, ale jest ono dostępne tylko od sierpnia do października. Z drugiej strony Paulaner robi wyśmienity Oktoberfest przez cały rok. To niemieckie piwo w stylu lager ma stosunkowo wysoką zawartość alkoholu – 4,9%, ale oryginalna brzeczka ma poziom alkoholu 11,5%. Paulaner zawdzięcza swój charakterystyczny smak specjalnie wyprodukowanym drożdżom górnej fermentacji. Smak jest lekko cytrusowy i czysty, rześki.Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top