Piwo dla psa. W jaki sposób może zaszkodzić?

piwo dla psa

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Z futrzastymi przyjaciółmi spędzamy tak dużo czasu, że czasem zapominamy o ich pilnowaniu. A te mogą nie zawsze wiedzieć, co jest dla nich dobre. 

Skutki wypicia piwa przez psa 

Co prawda sezon majówkowy dobiega już końca, jednak z pewnością smakosze piwa nadal będą mieli ochotę na wypicie tego trunku, najlepiej schłodzonego na swojej działce czy w ogrodzie. Lato to czas, kiedy piwa spożywamy znacznie więcej. Dla nas to czysta przyjemność i sposób na relaks, jednak dla naszych czworonożnych podopiecznych piwo może być bardzo niebezpieczne. Jeśli posiadasz psa rasy doberman, owczarek niemiecki czy yorkshire terrier – niezależnie od jego charakteru, wieku czy wielkości, z pewnością martwisz się, że coś może mu się stać, kiedy nie będzie Cię w pobliżu.

Wielbiciele i posiadacze psów z pewnością zastanawiają się, co mogłoby się stać, kiedy futrzasty przyjaciel napiłby się piwa ze stojącego na stole kufla czy szklanki. Psy stróżujące, takie jak dobermany bywają ciekawskie, dlatego istnieje duże ryzyko, że Twój pies może postanowić skosztować zimnego trunku. Pod żadnym pozorem nie dopuść jednak do takiej sytuacji. Dla pieska nawet mała ilość alkoholu może być bardzo niebezpieczna, a objawy zatrucia alkoholem dla zwierzaka z pewnością nie są miłym przeżyciem. 

Objawy zatrucia psa piwem

Zostawiłeś na stole w ogrodzie kufel z piwem, a Twój ciekawski pies spróbował piwa? Istnieje mała szansa, że taki napój mu zasmakował, jednak jeśli wypił ilość większą, niż jeden łyk (oczywiście w zależności od wielkości, wagi i rasy psa) mogą pojawić się u niego nieprzyjemne objawy. Jak zachowuje się pies, do którego organizmu dostał się alkohol? Objawy spożycia alkoholu u psa to:

  • wymioty zawartością żołądka
  • wymioty żółcią
  • wymioty z krwią
  • biegunka 
  • ból brzucha i jego okolicy 
  • odwodnienie 
  • spadek poziomu cukru we krwi 
  • nadpobudliwość
  • chwiejne chodzenie 
  • dyszenie
  • zaburzenia rytmu serca 
  • gorączka
Czytaj również:   Czy można prowadzić samochód po wypiciu jednego piwa?

Oczywiście, te objawy nie muszą występować zawsze. Mogą pojawić się tylko niektóre, krótkotrwale. Znacznie poważniejsze konsekwencje mogą wystąpić, jeśli Twój pies wypił więcej alkoholu. Niezależnie od ilości i objawów, jeśli podejrzewasz, że Twój pies przypadkowo spożył piwo, niezwłocznie udaj się do weterynarza – tylko fachowa pomoc będzie bezpieczna dla czworonożnego przyjaciela. 

Piwa dla psów

Każdy właściciel psa z pewnością chciałby, aby ten umiał mówić. Wtedy mógłby z nim usiąść, zwierzyć się jak dobremu przyjacielowi i pożartować. Taka pogawędka mogłaby być jeszcze bardziej niezwykła, kiedy zwierzak mógłby napić się z nami ulubionego piwa. Niestety, czworonogom piwo szkodzi znacznie bardziej, niż ludziom. Czy to oznacza, że nie wymyślono jakoś rozwiązania tej sytuacji? Wręcz przeciwnie!

Na rynku dostępne są piwa dla psów – co prawda smakują i pachną całkiem inaczej niż te “ludzkie” piwa, jednak sprzedawane są w butelkach praktycznie identycznych jak tradycyjne piwo. Piwo dla psa oczywiście nie zawiera nawet śladowych ilości alkoholu – w zasadzie piwem jest tylko z nazwy, a nijak ma się do trunku, który lubimy spożywać w letnie, ciepłe wieczory. 

Jak chronić swojego zwierzaka przed niebezpieczeństwem?

Co prawda psy to bardzo mądre stworzenia – często zaskakują nas swoją inteligencją. Jednak z drugiej strony, nadal nie są tak mądre jak ich właściciele. Właśnie dlatego ,decydując się na czworonożnego przyjaciela, należy pamiętać, że posiadanie psa wiąże się z codziennym obowiązkiem, opieką i zapewnianiem zwierzakowi wszystkiego, co najlepsze. Przed adopcją psa warto poczytać o specyfice rasy, o sposobach tresury czy oswajania psa ze schroniska. Przygoda z psem nie zawsze jest łatwa, ale zdecydowanie zawsze jest warta miłości, jaką daje to kochające, inteligentne zwierzę. 

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top