Jakie jest najpopularniejsze piwo w USA?

Jakie jest najpopularniejsze piwo w USA?

Budweiser i Bud Light są najpopularniejszymi piwami w wielu stanach i nawet nie są blisko, ale w ciągu ostatnich kilku lat Budweiser i Coors Light wyprzedziły konkurencję. W rzeczywistości te dwie marki były tak popularne, że zajęły czołowe miejsca w kilku stanach. W Karolinie Północnej na drugim miejscu uplasowała się marka New Belgium, natomiast w Ohio na pierwszym miejscu znalazł się Heineken.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z plotus.pl

Coors Light

Mimo popularności piwa rzemieślniczego Coors Light jest nadal jedną z najpopularniejszych marek piwa w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 15 kwartałów piwo to utrzymywało swój udział w rynku na poziomie 6,8 procent, a cena akcji firmy rosła co kwartał. W 2019 roku firma wysłała ponad 14 milionów baryłek piwa w całych Stanach Zjednoczonych. Miller Lite nie został dotknięty tym trendem. Jego popularność wynika w dużej mierze z doskonałej równowagi między smakiem a lekkością.

Corona Extra

Corona to między innymi najczęściej spożywane piwo importowane w USA. Jest warzone w Meksyku przez Cerveceria Modelo i należy do koncernu AB InBev. Piwo podaje się z plasterkiem cytryny lub limonki w szyjce butelki, co dodaje mu smaku i cierpkości. Do zacierania piwa używa się kukurydzy, słodu jęczmiennego i chmielu.

Heineken

Według badań przeprowadzonych przez YouGov Heineken jest najpopularniejszym piwem w Ameryce, wyprzedzając Bud Light i Guinness Draught. Chociaż to ostatnie cieszy się lepszą reputacją wśród piwoszy, Heineken nie cieszy się taką popularnością jak Bud Light. Popularność tego ostatniego jednak rośnie. Choć Heineken ma niskie notowania w serwisach oceniających piwo, to i tak są one wyższe niż średnia dla 41 dużych marek krajowych.

Budweiser

Mimo spadków sprzedaży od 2013 roku, Budweiser pozostaje najpopularniejszym piwem w Stanach Zjednoczonych. Pomimo zerowej oceny piwa przez BeerAdvocate i zerowej oceny przez RateBeer, marka ta nadal należy do najlepiej sprzedających się w kraju. Jednym z powodów jego popularności może być fakt, że Budweiser jest produkowany bez syropu kukurydzianego, czym marka często się chwali. Nie powstrzymało to jednak niektórych hodowców kukurydzy od zareagowania na reklamę poprzez wyrzucenie puszek do kanalizacji.

Czytaj również:   Jaka jest najlepsza beczka do piwa

Miller Lite

Miller Lite walczy o powrót na pierwsze miejsce. Nowe reklamy reklamują obniżoną zawartość kalorii i węglowodanów w piwie Lite, ale Bud Light pozostaje najpopularniejszym piwem w USA, którego sprzedaż w 2017 roku wyniosła 5,65 miliarda dolarów. Budweiser i Coors Light nie pozostały daleko w tyle z wynikiem 1,97 miliarda dolarów. Tak wynika z danych firmy IRI, która śledzi sprzedaż piwa w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej. Dane te nie uwzględniają eksportu.

Lucky Buddha

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z piwem rzemieślniczym, Lucky Buddha może być najlepszym piwem na początek. To piwo o mocy 4,8% ABV ma przyjemny smak z nutami azjatyckimi. Jego charakterystyczna zielona butelka z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Można je nawet kupić w sześciopaku. Jeśli nie jesteś pewien, czy Lucky Buddha jest najlepszym piwem, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego jest ono najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top