Jaki jest rekord guinessa w piciu piwa

Piwo

Czy wiesz, że istnieje kilka rekordów świata w piciu piwa? Steven Petrosino, podpułkownik USMC w stanie spoczynku, pobił rekord świata w wypiciu litra w 1,3 sekundy, wypijając 33 uncje piwa w Carlise, PA, 22 czerwca 1977 roku. Jego wynik zwiększył poprzedni rekord o 56%. Peter Dowdeswell ustanowił ten rekord kilka lat wcześniej, wypijając litr piwa w 2,3 sekundy.

Rekord szybkości wypicia kufla przez Dowdeswella

Peter Dowdeswell ustanowił w 1978 roku rekord świata w wypiciu dziewięćdziesięciu jeden kufli piwa w ciągu jednej minuty. Rekord ten nie został łatwo pobity, ponieważ studenci mieli o wiele lepsze rzeczy do roboty. Mimo to Dowdeswell nadal występował w programach telewizyjnych w latach 90. i w późniejszych latach życia. Mimo to ma na swoim koncie jeszcze kilka innych rekordów, w tym ten, który pobił, wypijając litr piwa w dziesięć sekund oraz 2,6 kufla piwa w siedem i pół sekundy.

W czasie swojej kariery Dowdeswell nie ustawał w wysiłkach, by wykorzystać swoje zdolności do picia. W 2010 roku pobił rekord szybkości wypicia kufla piwa. Skończył butelkę o długości jarda w mniej niż siedem sekund, ale później doznał urazu pleców, gdy próbował pobić rekord prędkości picia piwa do góry nogami. Później ponownie próbował pobić rekord prędkości picia piwa, ale upadł podczas tej próby.

Rekord Guinnessa Sheldona Wiley’a

Podobnie jak Sheldon Wiley jest posiadaczem rekordu Guinnessa w największej ilości wypitych piw w ciągu godziny, tak teraz pobił rekord Guinnessa w największej ilości wypitych koktajli w ciągu godziny. Poprzedni rekord wynosił 938 drinków, więc żeby go pobić, Wiley musiał zrobić co najmniej 1043 drinki. Na szczęście dla Wileya nie jest on jeszcze zardzewiały. Obecnie przygotowuje się do ogólnokrajowego tournée, w ramach którego planuje odwiedzić każdy stan w czasie krótszym niż 50 dni. Nie przeszkodzi mu to jednak w próbie pobicia własnego rekordu Guinnessa w najszybszym czasie otwarcia butelki piwa – mniej niż 28 minut, więc to jeszcze jedna rzecz do zrobienia.

Kolejny rekord świata w ilości drinków wypitych w ciągu godziny należy do Erika Mory z Mexico City. W ciągu godziny wypił 1559 drinków, wypijając średnio jednego drinka co 2,5 sekundy. Ten rekord będzie utrzymywany jeszcze przez długi czas. Jednak Wiley może nie być ostatnim barmanem, który pobije ten rekord. Wiley był ostatnio w centrum uwagi wielu nagłówków gazet, więc możesz się po nim spodziewać jeszcze wielu sukcesów.

156 piw wypitych przez Andre the Giant podczas jednego posiedzenia

Wiele osób słyszało historię o 156 piwach wypitych przez Andre the Giant w czasie jednego posiedzenia. Przez lata była to miejska legenda, ale nikt nigdy nie potrafił przedstawić solidnego dowodu na jej prawdziwość. Wtedy właśnie WWF, magazyn sportowy, opublikował artykuł, który potwierdził legendę. Historię tę po raz pierwszy ujawnił Mike Graham, który był bliskim przyjacielem Andre. Przed wejściem Olbrzyma do kwadratowego koła wypito też kilka butelek wina.

Czytaj również:   Czym jest Polska Partia Przyjaciół Piwa

Historia 156 piwnych przysiadów Andre the Giant’a była opowiadana wiele razy, ale najbardziej znana jest ta, w której Andre the Gigantic i jego pies są nadal obecni. Ale historia 156 piw wypitych przez Andre the Giant ma o wiele większą wagę niż tylko historia jednego piwa. Andre był tak wielki, że musiał wypijać więcej niż jedno piwo na godzinę, by utrzymać formę. Jednak ta historia nie jest tak zła, jak się wydaje. Andre the Giant był słynnym zapaśnikiem i amerykańską ikoną, i wciąż jest uważany za jednego z największych w historii. Rekordowe picie Andre the Giant jest legendarne i pozostanie jeszcze przez długi czas.

Rekord Guinnessa Jamesa Nielsena

Dwa lata temu James Nielsen ustanowił rekord świata w biegu na Piwną Milę. Jego żona nagrała wideo z tego wyczynu i umieściła je w sieci. W ciągu kilku dni filmik zgromadził ponad milion wyświetleń. O wyczynie pisały takie gazety, jak USA Today, Wall Street Journal i ESPN. Nielsen, który mieszka niedaleko Austin w Teksasie, zorganizował pierwsze Mistrzostwa Świata Piwnej Mili. Planuje kolejne mistrzostwa w San Francisco w 2015 roku.

Nielsen był pod wpływem olimpijczyka Nicka Symmondsa, który obawiał się, że pokona go w pierwszej piwnej mili poniżej piątego miejsca. Nielsen rozpoczął rygorystyczny reżim treningowy, który obejmował zwiększony trening interwałowy i pracę nad szybkością, a nawet poznał naukę o gazowaniu. Jego rekordowy bieg był tylko jednym z wielu, jakie odbył podczas treningu. Choć Nielsen mówi, że czasami czuł się nieswojo, pozostał skupiony i zdeterminowany, a nagrodą za to był rekord świata.

Rekord Johna Evansa w największej liczbie kufli wyważonych na głowie

Nadludzkie zdolności Johna Evansa uczyniły z niego międzynarodową sensację i nazwisko. Ma niemal idealną równowagę i potrafi utrzymać na głowie 235 kufli piwa, a także Mini Coopera i motorówkę. Mimo że Evans jest niewidomy na jedno oko, dzięki swoim wyczynom zdołał zebrać ponad 250 000 PS na cele charytatywne. Wystąpił w wielu programach telewizyjnych, w tym w programie południowokoreańskim i japońskim. Na swoim koncie ma 33 rekordy Guinnessa i 44 rekordy od konkurencyjnej organizacji Record Holders Republic.

Światowe Rekordy Guinnessa uznają Johna Evansa za posiadacza imponującej liczby 33 rekordów na głowie. Zrobił nawet salto samochodem, używając zmodyfikowanego Countrymana, który daje mu prędkość i równowagę niezbędną do salta. Choć Countryman nie wygląda na coś wielkiego, Evans spędził całe życie balansując na głowie różnymi badziewiami. Inne rekordy to balansowanie na quadzie i 20-metrowym pionowym słupie.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top