Ile kosztuje uruchomienie małego browaru kraftowego?

mężczyźni piją piwo kraftowe

Piwo rzemieślnicze jest obecnie bardzo popularne i można je kupić w barach, restauracjach oraz wybranych sklepach. Dlatego coraz więcej osób marzy o uruchomieniu małego browaru kraftowego, aby móc produkować wysokiej jakości piwo i sprzedawać je spragnionym nowości konsumentom. Jednak profesjonalne wytwarzanie piwa wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu. A ile kosztuje rozkręcenie małego browaru kraftowego?

Jak otworzyć własny mini browar?

Osoba, która pragnie rozpocząć produkcję własnego piwa, musi założyć działalność gospodarczą i zdobyć odpowiednie zezwolenia. Kluczowe w przypadku wytwarzania piwa na małą skalę będzie również znalezienie własnego lokalu i zakup sprzętu posiadającego odpowiednie atesty. Koszt takiej inwestycji może się wahać między 200-300 tys. zł i to przy założeniu, że przedsiębiorca wybierze tańsze rozwiązania. Zdobycie funduszy na start nie musi być trudne, jeśli dana osoba zdecyduje się na kredyt gotówkowy na oświadczenie online. Ponieważ taki kredyt można uzyskać bardzo szybko poprzez wypełnienie odpowiedniego wniosku internetowego i wówczas od razu można przystąpić do zamówienia wybranych urządzeń.

Dostosowanie lokalu do wymogów produkcyjnych

Produkcja piwa wiąże się z koniecznością spełnienia określonych wymogów, aby tak przygotowany produkt mógł trafić do dystrybucji. Dlatego lokal, w którym będą powstawały piwa, musi być przystosowany do podłączenia specjalistycznych urządzeń oraz sterylny. W takim wypadku można zmniejszyć koszty, adaptując pomieszczenie, w którym już wcześniej ktoś wytwarzał piwa lub wypożyczając lokal czy też sprzęt od zaprzyjaźnionego browaru. Jednak nawet wówczas trzeba się liczyć ze sporymi kosztami oraz długim czasem oczekiwania na zwrot z inwestycji. Wobec czego warto rozważyć finansowanie prowadzenia tego typu działalności przy pomocy kredytu gotówkowego, o który można wygodnie ubiegać się bez wychodzenia z domu.

Zakup wysokogatunkowych składników

Piwo rzemieślnicze powinno być przygotowane ze szczególną dbałością o detale tak, aby wyróżniało się na tle konkurencji i zachwycało smakiem oraz konsystencją. Biorąc kredyt gotówkowy na oświadczenie online, dana osoba będzie mogła bez problemu zamówić dobrej jakości chmiel i inne składniki potrzebne do stworzenia oryginalnego piwa. Dużą wagę warto przyłożyć również do butelek i etykiet, które muszą przyciągać wzrok i zachęcać do zakupu piwa. Poza tym planując budżet na rozkręcenie własnego browaru, nie można zapomnieć również o działaniach marketingowych i sprzedażowych, dzięki którym piwo trafi na rynek, a właściciel zdobędzie nowych klientów – podkreśla Mateusz Domagała redaktor z portalu mojedrinki.pl

Czytaj również:   Po co zbiera się kapse od piwa

Rozpoczęcie tak poważnego biznesu, jakim jest uruchomienie małego browaru kraftowego, wymaga posiadania odpowiednich środków finansowych. Na szczęście brak pieniędzy nie musi być przeszkodą w spełnieniu marzeń, ponieważ obecnie banki oferują swoim klientom wygodne kredyty gotówkowe na oświadczenie online. Jest to rozwiązanie, które znacząco usprawni i przyspieszy cały proces związany z otworzeniem własnego browaru i tym samym przyczyni się do osiągnięcia sukcesu w tej branży. 

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top