Czy od piwa rośnie brzuch – odpowiadamy

Piwo

Czy to prawda, że piwo sprawia, że rośnie brzuch? Wiele kobiet i mężczyzn zastanawiało się, czy alkohol zwiększa odkładanie się tkanki tłuszczowej i pijaństwo. Okazuje się, że alkohol zawiera fitoestrogeny, które wpływają na wątrobę, powodując, że najpierw spala ona, a potem zamienia tłuszcz w CZYSTY tłuszcz. Alkohol nie jest jedynym problemem, jeśli chodzi o tłuszcz z brzucha. Wiele niezdrowych pokarmów zwiększa pijaństwo. Niezdrowa żywność również zwiększa pijaństwo, a picie piwa nie jest tu wyjątkiem.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z odbudowarp.pl

Fitoestrogeny w piwie

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów fitoestrogenów, najbardziej rozpowszechnionym z nich, występującym w piwie, jest 8-prenylnaringenina. Choć stężenie 8-PN w piwie jest bardzo niskie, jej działanie jest proporcjonalne do ilości IX (2) i XN (1) spożytych w organizmie. W rezultacie wpływ 8-PN na zdrowie człowieka jest pośredni, choć istnieją pewne korzyści wynikające z obecności fitoestrogenów w piwie.

Według niektórych badań piwo zawiera fitoestrogeny, hormon, który naśladuje estrogen u kobiet. Nie jest jednak jasne, czy fitoestrogeny zawarte w piwie powodują tycie brzucha, czy też winę za problem piwnego brzucha ponoszą hormony organizmu piwowarów. Ale jedno jest pewne: mężczyźni pijący piwo są w grupie zwiększonego ryzyka pojawienia się tłuszczu na brzuchu.

Alkohol zaburza spalanie tłuszczu

Badania wykazały, że alkohol zmniejsza tempo spalania tłuszczu w organizmie. Spowalnia tempo przemiany materii i zwiększa ryzyko otyłości. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego alkohol utrudnia utratę tłuszczu. Może on również zaburzać sposób, w jaki wątroba przetwarza cukier i wchłanianie składników odżywczych. Te czynniki w połączeniu sprawiają, że alkohol jest szkodliwy dla utraty wagi. Certyfikowany specjalista diabetolog twierdzi, że alkohol przeszkadza w spalaniu tłuszczu i utracie wagi.

Można przyjąć błędne założenie co do roli alkoholu w spalaniu tłuszczu. Alkohol zakłóca proces, w którym ciało spala tłuszcz. Alkohol powoduje, że wątroba rozkłada tłuszcz, zamiast go spalać. Proces ten spowalnia tempo spalania tłuszczu i powoduje mniejszy przyrost mięśni. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zmniejsza produkcję testosteronu, hormonu, który jest odpowiedzialny za regulowanie sposobu, w jaki nasze ciała wykorzystują energię. Ponadto alkohol zaburza produkcję beztłuszczowej tkanki mięśniowej i hamuje utratę wagi.

Niezdrowa żywność zwiększa pijaństwo

Według nowego badania, spożywanie pewnych pokarmów wiąże się z większym upijaniem się. Alkohol na przykład odwadnia ciało i zaburza równowagę sodową organizmu, co prowadzi do bólu głowy rano po wypiciu. Dodatkowo wypicie zbyt dużej ilości alkoholu może uszkodzić wątrobę, prowadząc do wymiotów lub mdłości. Dlatego bardzo zalecane jest zjedzenie czegoś przed piciem alkoholu. Kilka pokarmów z dużą ilością potasu i zdrowych tłuszczów spowalnia wchłanianie alkoholu.

Czytaj również:   Recenzje piw, czyli jak wybrać piwo

Nowe badania wykazały, że osoby pijące alkohol mają tendencję do spożywania większej ilości kalorii pochodzących ze śmieciowego jedzenia i mniejszej ilości owoców niż osoby, które nie piją alkoholu. Według naukowców z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism oraz Departamentu Rolnictwa USA, osoby pijące alkohol spożywają mniej owoców oraz mniej owoców i warzyw. Badacze ci przebadali ponad 15 000 dorosłych i znaleźli związek między zwiększonym spożyciem alkoholu a obniżoną jakością diety. Wyniki badań zostały opublikowane w kwietniowym numerze Journal of the American Dietetic Association z 2010 roku.

Fitoestrogeny zawarte w piwie wpływają na wątrobę i sprawiają, że najpierw spala ona tłuszcz, ale potem zamienia się w CZYSTY tłuszcz
Fitoestrogeny to związki znajdujące się w wielu pokarmach roślinnych, w tym w orzechach, nasionach, zbożach i produktach sojowych. Ilość fitoestrogenów w każdym z tych pokarmów jest różna. Największe stężenie fitoestrogenów można znaleźć w produktach sojowych i orzechach. Występują one również naturalnie w niektórych warzywach. Piwo zawiera fitoestrogeny w małych ilościach, ale picie dużych ilości będzie miało negatywny wpływ na wątrobę.

Badania nad działaniem fitoestrogenów w alkoholu koncentrują się na wpływie napojów alkoholowych na wątrobę. Uszkodzone przez alkohol wątroby mogą nie być w stanie metabolizować tych związków, więc są one wydalane z żółcią. Następnie badacze przyjrzeli się wpływowi napojów alkoholowych na różne poziomy hormonów. Fitoestrogeny są obecne w piwie, winie i burbonie i mogą przyczyniać się do feminizacji.

Alkohol zwiększa ryzyko otyłości brzusznej

Częstotliwość i ilość spożywanego alkoholu jest związana ze zwiększonym ryzykiem otyłości brzusznej, ale nie jest przyczyną tego schorzenia. Picie więcej niż siedmiu standardowych drinków tygodniowo było związane z większym ryzykiem otyłości brzusznej, szczególnie u mężczyzn, niż u kobiet. Nie stwierdzono natomiast związku między spożyciem alkoholu a otyłością brzuszną wśród kobiet, które piły mniej niż jeden standardowy drink tygodniowo. Należy jednak ograniczyć spożycie alkoholu, by uniknąć rozwoju otyłości brzusznej.

W niedawno przeprowadzonym badaniu naukowcy odkryli, że spożywanie alkoholu było związane ze zwiększonym ryzykiem otyłości brzusznej wśród mężczyzn w średnim wieku. Co ciekawe, związek między otyłością brzuszną a spożyciem alkoholu okazał się niezależny od zaniżania wartości energetycznej. Co więcej, kobiety, które piły umiarkowane ilości alkoholu, były bardziej narażone na ryzyko otyłości brzusznej. Chociaż wyniki badania były sprzeczne, związek między spożywaniem alkoholu a otyłością brzuszną jest nadal niepokojący.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top