Jeśli wybierasz się do emirackich miast, pewnie zastanawiasz się, czy piwo jest legalne w ZEA? Jest w niektórych restauracjach, ale nie w barach i miejscach publicznych. Poza tym picie alkoholu w miejscach publicznych jest sprzeczne z prawem islamskim. Nie wolno też spożywać alkoholu w czasie postu w miesiącu Ramadan. Zanim jednak zaczniesz się ekscytować tym pytaniem, zastanów się nad faktami. W rzeczywistości możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że piwo jest całkowicie legalne w większości miast emirackich, z wyjątkiem Dubaju.
Ten artykuł został przygotowany we współpracy z czasnaniemiecki.pl
Alkohol jest dostępny w sprzedaży w restauracjach i barach w miastach emirackich
Choć alkohol jest zakazany w miejscach publicznych, jest dozwolony w hotelach i restauracjach. W ZEA turyści mogą też kupować alkohol w sklepach monopolowych rozsianych po całym kraju. Nie ma jednak tolerancji dla pijaństwa. Mimo niewielu ograniczeń, należy unikać spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Ten artykuł zawiera informacje o tym, gdzie można kupić alkohol w ZEA. Przeczytaj też więcej o przepisach dotyczących alkoholu w ZEA.
Turyści mogą kupować alkohol w sklepach wolnocłowych na lotniskach, ale każda osoba musi mieć ukończone 21 lat. Można kupić dwie butelki napojów alkoholowych lub dwadzieścia cztery puszki piwa. Alkohol nie jest sprzedawany w czasie ramadanu, ale turyści mogą go przywieźć do swoich hoteli. Można zachować paragon jako dowód zakupu, ale nie można go wywozić z kraju. Mimo to należy unikać picia alkoholu podczas podróży po emirackich miastach.
Nie jest ono dostępne w Dubaju
Chociaż picie piwa w ZEA nie jest nielegalne, może mieć konsekwencje prawne. Chociaż emigranci twierdzą, że nic się nie dzieje, faktem jest, że picie alkoholu może prowadzić do kary więzienia. A prasa międzynarodowa regularnie donosi o przypadkach nadużyć związanych ze spożywaniem alkoholu w ZEA. Jednak sytuacja nie jest wcale taka zła. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli planuje się spożywanie alkoholu w ZEA:
Kupowanie piwa w ZEA nie jest nielegalne, ale trzeba mieć licencję na kupowanie, transportowanie i spożywanie alkoholu. Alkohol można kupić tylko w licencjonowanych placówkach, a jeśli nie jesteś mieszkańcem ZEA, musisz mieć licencję na sprzedaż i spożywanie alkoholu. Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione, ale można go pić we własnym domu. Licencję na alkohol można też kupić, jeśli planuje się otwarcie własnego lokalu lub przyjeżdża do ZEA z gośćmi nie-muzułmańskimi.
Picie w miejscach publicznych jest nielegalne
W ZEA weszło w życie nowe prawo zakazujące spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych. Prawo to zabrania również sprzedaży i posiadania napojów alkoholowych osobom poniżej 21 roku życia. Ustawa odzwierciedla osiągnięcia rozwojowe ZEA i aspiracje na przyszłość. Jest to największa reforma legislacyjna w 50-letniej historii tego kraju. Oczekuje się, że zwiększy ona ruch turystyczny i inwestycje w ZEA.
Konsekwencje łamania przepisów alkoholowych obowiązujących w ZEA mogą być poważne – od pozbawienia prawa do prowadzenia pojazdów po wysokie grzywny, a nawet deportację z kraju. W niektórych przypadkach kara jest tak surowa jak chłosta, choć nie dotyczy ona niemuzułmanów. Należy zauważyć, że władze nie przyglądają się zbyt uważnie turystom niemuzułmańskim. W związku z tym władze ZEA częściej egzekwują przepisy dotyczące alkoholu niż w stosunku do lokalnych mieszkańców.
Nie sprzedaje się go w czasie ramadanu
Zakaz sprzedaży piwa w czasie ramadanu jest ważną tradycją dla muzułmanów. Wielu chrześcijan powstrzymuje się od picia alkoholu w okresie Wielkiego Postu lub Paschy. Świeccy Żydzi unikają chleba w czasie świąt. Dla obu tych kultur zakaz spożywania alkoholu w czasie ramadanu jest ważny dla zachowania więzi z dziedzictwem i tradycjami każdego kraju. Nie inaczej jest w przypadku Ramadanu w Emiratach Arabskich.
W Abu Zabi rząd zezwala niemuzułmańskim turystom na picie alkoholu. Jednak w ciągu dnia alkohol jest rzadko podawany, a sklepy z butelkami mogą być otwarte w różnych godzinach. Alkohol jest podawany w barach i restauracjach po Iftar, dlatego należy uważać na nieaktualne informacje. W Abu Zabi większość restauracji i hoteli nie sprzedaje alkoholu podczas Iftar, choć mogą go sprzedawać namioty ramadanowe. W czasie ramadanu można jednak spożywać alkohol w pokoju hotelowym.
Podobne tematy