Przenoszenie piwa – jak to robić?

Piwo

Zanim omówimy wady i zalety przenośnych kranów i kegów, powinniśmy wyjaśnić, czym one są. Te urządzenia są podobne do dystrybutorów piwa do domowego warzenia, ale są droższe. Mają też kilka części, które mogą przeciekać lub rozlewać piwo, co sprawia, że są droższe niż alternatywy w postaci przenośnych kranów. Jeśli chcesz zabrać ze sobą własne piwo, możliwości są nieograniczone. Upewnij się tylko, że wybierzesz przenośny kran, który jest izolowany dla ochrony.

Przenośny kran do piwa

Przenośne krany do piwa są podłączone do przenośnego pojemnika z CO2 i zapewniają takie samo ciśnienie jak zbiornik magazynowy. Choć nie są całkowicie przenośne, stanowią wygodną alternatywę dla skrzynki na piwo czy styropianowego kegeneratora. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto używać przenośnego kranu do piwa. I nie martw się, jeśli nie masz kegera ani pojemnika CO2 – przenośny kran z piwem powinien doskonale sprawdzić się na imprezie plenerowej.

Przenośne dystrybutory piwa

Dystrybutory do piwa stały się niezbędnym urządzeniem domowym. Urządzenia te eliminują konieczność chodzenia do baru czy pubu i pozwalają cieszyć się ulubionym napojem w zaciszu własnego domu. Przenośne dystrybutory do piwa mają kilka wspaniałych funkcji, które ułatwią ci życie. Oto kilka z nich. Wszystkie te funkcje pozwolą ci cieszyć się doskonałym kuflem piwa, niezależnie od tego, czy jest to piwo krajowe, czy importowane. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest określenie swoich preferencji.

Przenośne kegi do piwa

Przenośna beczka do piwa ułatwia zabranie ze sobą ulubionego trunku, gdziekolwiek jesteś. Ten uniwersalny pojemnik na napoje jest wyposażony w manometr i hermetyczne zamknięcie oraz wytrzymały regulator, który jest kompatybilny z nabojami CO2 z gwintem 5/8” i 3/8”. Wykonana ze stali nierdzewnej beczka nie będzie korodować ani tracić świeżości, a ty nie będziesz musiał często wymieniać akcesoriów. Ma też wytrzymały kranik i rurkę zanurzeniową wykonaną z winylu.

Czytaj również:   Jakie rozróżnia się rodzaje piwa

Izolacja przenośnych kranów do piwa

Przenośny kran do piwa to urządzenie, które pozwala zachować zimne piwo, gdy jesteś poza barem. Przenośne krany mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z pianki, styropianu, a nawet ze szczeliny powietrznej. Izolacja utrzymuje piwo w chłodzie i pomaga mu zachować idealny poziom nagazowania. Chociaż wysokiej jakości pojemniki na piwo w kegach są zaprojektowane tak, by utrzymywać piwo w chłodzie, nie mają możliwości uzupełniania poziomu nagazowania. Przenośny CO2 jest zwykle dostarczany przez oddzielny pojemnik.

Wady kegów do przenośnych kranów do piwa

Główną wadą kega do przenośnego kranu jest brak możliwości uzupełniania poziomu dwutlenku węgla. Choć nadal możliwe jest użycie butli gazującej, jest ona droższa niż przenośna alternatywa. Poza tym jest wiele części, o które trzeba dbać, i ryzyko przecieków. Jest to jednak o wiele lepsze rozwiązanie niż keg do przenośnych kranów z piwem.

Koszt kega do przenośnych kranów do piwa

Koszt beczki do przenośnych kranów jest bardzo zróżnicowany. Większość przenośnych kranów do piwa kosztuje około 600-800 dolarów, a tace ociekowe są zwykle o kilkaset dolarów droższe. Dodatkowy koszt systemu glikolowego waha się od 1200 do 5300 dolarów. Wszystko zależy też od tego, jak daleko od stołu barowego zamierzasz umieścić beczkę i od jakości kranów, które wybierzesz.

Izolacja przenośnych dystrybutorów piwa

Przenośne dystrybutory piwa są zazwyczaj wyposażone w izolowany pojemnik, który utrzymuje zawartość wewnątrz chłodziarki w bezpiecznej temperaturze. Materiałem izolującym może być pianka, styropian, a nawet szczelina powietrzna. Celem izolacji jest oddzielenie temperatury piwa wewnątrz od temperatury powietrza na zewnątrz. Chociaż wysokiej jakości pojemniki izolowane utrzymują piwo w chłodzie przez długi czas, to nie są w stanie uzupełnić dwutlenku węgla. Przenośny dwutlenek węgla jest dostarczany przez oddzielny pojemnik CO2.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top