Po co zbiera się kapse od piwa

Piwo

Jest kilka powodów, dla których warto zbierać kapsle od piwa. Należą do nich: ponowne wykorzystanie, recykling, sztuka i słodycze. Niezależnie od powodu, dla którego je zbierasz, robisz to, co do ciebie należy, by pomóc środowisku. W końcu butelki, puszki i kegi po piwie nadają się do recyklingu. Nawet kapsle można podarować przyjaciołom. Oto kilka najczęstszych powodów. Mam nadzieję, że te informacje pomogą ci zdecydować, czy kapsle do piwa są dla ciebie odpowiednie.

Ponowne wykorzystanie

Kapsle mogą posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów dekoracyjnych lub jako stylowa ozdoba ścienna. Wiele gospodarstw domowych fascynuje się piwem, a ponowne wykorzystanie kapsli jako elementów dekoracyjnych jest świetnym sposobem na pokazanie swojej kolekcji, a jednocześnie jest przyjazne dla środowiska. Stowarzyszenie Piwowarów szacuje, że w Stanach Zjednoczonych 1,1 miliona ludzi warzy piwo domowym sposobem, co skutkuje dużą ilością kapsli, które w końcu są wyrzucane. Aby chronić środowisko, możesz nawet pomalować kapsle i użyć ich jako tapety.

Butelki są jednym z najbardziej powszechnych przedmiotów na świecie i każdy z nas od czasu do czasu popijał z nich piwo. Niestety, kapsle nie są wieczne i zazwyczaj wyrzuca się je, gdy butelka jest pusta. Niewiele też robią, by zachować smak napoju. Kapsle wielokrotnego użytku mają dwie główne zalety – są bardziej przyjazne dla środowiska i kosztują mniej w przeliczeniu na jeden napój. Jeśli nie możesz znaleźć butelki z kapslem, możesz po prostu użyć go ponownie do innego piwa.

Recykling

Jeśli masz butelkę piwa, zastanów się nad recyklingiem kapsla. Wiele butelek jest wykonanych z polietylenu o wysokiej gęstości lub polipropylenu, które są bardzo poszukiwane do recyklingu. Film przygotowany przez firmę PetStar, zajmującą się recyklingiem, pokazuje proces przetwarzania butelek PET. Kapsle są zbierane z butelek po piwie, a następnie topione, tworząc granulki, które są formowane w nowe produkty z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Około 1000 kapsli jest wykorzystywanych do zabiegów chemioterapii.

Po zgnieceniu metalowe kapsle są przewożone do zakładów przetwórczych i przetapiane na coś nowego. Niektórzy ludzie są sprytni i tworzą dzieła sztuki lub przedmioty użytkowe z nakrętek po butelkach. Materiały pochodzące z recyklingu są wspaniałym zasobem dla środowiska. W kolejnych paragrafach omówimy, w jaki sposób te materiały mogą być poddawane recyklingowi. Podczas gdy większość firm poddaje recyklingowi kapsle zdjęte z butelek, inne wykorzystują je do tworzenia nowych produktów. Jeśli masz dużą kolekcję kapsli od butelek po piwie, zastanów się nad ich recyklingiem.

Czytaj również:   Kiedy obchodzony jest międzynarodowy dzień piwa

Sztuka

Nathan Rues, założyciel firmy Kaps for Kids LLC, przekształcił swoją pasję do kapsli od piwa w dobrze prosperujący biznes. Firma zbiera fundusze na cele dobroczynne dla dzieci, a on sam zaczął zbierać kapsle od piwa w 1997 roku. W 2007 roku opublikował pierwszy projekt kapsla i otrzymał wiele próśb o dodatkowe wzory. Teraz możesz kupić jedną z tych wspaniałych róż z kapsli, by zrobić wrażenie na przyjęciu lub podarować ją w prezencie.

Zarząd firmy rozpoczął zbiórkę nakrętek, by stworzyć mural w centrum Gainesville na Florydzie. W związku z tym nie mają centralnego miejsca do przechowywania swojej kolekcji i zamiast tego korzystają z piwnic członków zarządu. Jeden z członków zarządu ma nawet patio wypełnione kapslami od butelek. Biuro wynajmu mieszkań nie ma jednak miejsca na wiadra na swoim ganku. Dlatego starają się znaleźć alternatywne miejsce na przechowywanie nakrętek.

Cukierki

Jesteś zapalonym kolekcjonerem kapsli od piwa, ale co z nimi robisz? Jest wiele powodów. Możesz być kolekcjonerem lub po prostu lubić je zbierać. Niektórzy zbierają je dla ich estetyki, inni, by wesprzeć swoją ulubioną drużynę sportową lub muzyka. Niezależnie od powodu, kapsel od piwa jest jednym z tych przedmiotów, które na pewno wywołają rozmowę. Możesz nawet wykorzystać swoją kolekcję, by zebrać pieniądze na szczytny cel!

Centra Aveda

Firma zbiera kapsle od piwa w ramach swojego programu recyklingu Aveda Full Circle Recycling Program. Przyjmuje butelki, słoiki, tubki, pompki, szczotki i inne akcesoria Aveda. Następnie są one mielone i wykorzystywane do wytwarzania nowych produktów. Kapsle po piwie są zbierane z wielu różnych źródeł. W ramach programu Aveda sprzedaje też rękodzieła z kapsli. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczane są na cele charytatywne. Firma ma nadzieję, że do końca przyszłego roku rozszerzy swój program recyklingu na cały kraj.

Oprócz kapsli od piwa Aveda przyjmuje także inne butelki, takie jak butelki po napojach gazowanych i detergentach. Niektóre centra zbierają te kapsle za darmo, ale wiele innych pobiera za tę usługę minimalną opłatę. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz też skontaktować się z lokalnymi centrami recyklingu i sprawdzić, co przyjmują. Jeśli mieszkasz w mieście, w którym nie ma programu recyklingu, powinieneś sprawdzić programy recyklingu w pobliskich miastach. Możesz skorzystać ze strony internetowej “Recycle Caps with Aveda”, aby znaleźć najbliższe centrum recyklingu.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top