Czym jest Warszawski festiwal piwa organizowany w Polsce

Piwo

Warszawski Festiwal Piwa jest organizowany dwa razy do roku i odbywa się w zadaszonej części VIP Stadionu Miejskiego Legii Warszawa. W ciągu trzech dni przyciąga około dwudziestu tysięcy uczestników. W imprezie bierze udział wyłącznie około 60 browarów rzemieślniczych, więc nie są na nią zapraszani wielcy gracze rynkowi ani koncerny. To wyjątkowa okazja dla miłośników piwa, by cieszyć się lokalnymi browarami rzemieślniczymi i spróbować jednych z najlepszych na świecie.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z sweetrush.pl

Warszawski Festiwal Piwa

Warszawski Festiwal Piwa organizowany jest w Polsce. Co roku około dwudziestu tysięcy miłośników piwa przyjeżdża do miasta, by spróbować lokalnych i importowanych piw. Wśród uczestników są browarnicy, właściciele pubów, blogerzy i beergeek’i. Na festiwalu występują tacy prelegenci jak Jacek Materski, współzałożyciel pierwszego w Polsce browaru rzemieślniczego Artezan, czy Paweł Leszczyński, piwowar domowy specjalizujący się w szkoleniach sensorycznych.

Festiwal odbywa się dwa razy do roku, w zadaszonej części VIP Stadionu Miejskiego Legii Warszawa. Na festiwal, który wyznacza trendy dla całej branży w Europie Środkowej, przyjeżdża ponad dwadzieścia tysięcy miłośników piwa. Na festiwalu prezentowane są różne międzynarodowe piwa rzemieślnicze, polskie browary, a nawet kilku zagranicznych piwowarów gościnnych. Na festiwalu są też food trucki, turnieje piłkarzyków oraz wykłady czołowych piwowarów i ekspertów.

Krakowski Jarmark Wielkanocny

Jeśli chcesz spróbować najlepszych piw w Polsce, powinieneś wybrać się na warszawski festiwal piwa. Kolejna edycja tego festiwalu ma przyciągnąć około dwudziestu tysięcy osób, w tym piwowarów, piwowarów domowych, właścicieli pubów, beergeeków i blogerów. W nadchodzącym wydarzeniu weźmie udział dwóch znanych sędziów: Jacek Materski, współwłaściciel pierwszego polskiego browaru rzemieślniczego Artezan, oraz Paweł Leszczyński, piwowar domowy, który szczególnie interesuje się szkoleniami sensorycznymi.

Warszawski Festiwal Piwa organizowany jest dwa razy w roku, a każdego dnia uczestniczy w nim inna publiczność. W czwartek na festiwalu odbędą się prezentacje uczestniczących browarów i inne wydarzenia skierowane do fanów piwa rzemieślniczego. W piątek festiwal będzie otwarty dla miłośników i entuzjastów piwa wszystkich stylów. W sobotę festiwal będzie otwarty dla wszystkich, także dla tych, którzy nie lubią piwa, a niedziela będzie zarezerwowana dla niepijących.

Browar Żywiec

Warszawski Festiwal Piwa jest największym i najstarszym tego typu festiwalem w Polsce. To branżowy juggernaut, na którym na 450 kranach rozlewa się ponad 1000 piw i 120 premier. Oprócz picia piwa jest też wiele do zrobienia. Są turnieje w piłkarzyki, pinball, specjalistyczne wykłady i dyskusje oraz, oczywiście, opowieści o piwie.

Czytaj również:   Kufel do piwa z grawerem to dobry pomysł na prezent

W 1856 roku arcyksiążę Fryderyk Habsburg założył Browar Żywiecki. Kotlina Żywiecka ma długą historię browarnictwa, a firma znana jest z wysokiej jakości piwa i corocznego rozwoju. W 1913 roku Browar Żywiec rozpoczął działalność eksportową, a do 1917 roku eksport stanowił 21,3% całej produkcji. Browar przetrwał II wojnę światową i był jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących piwo w Europie.

Muzeum Browaru w Tychach

Organizowany co roku warszawski festiwal piwa jest największym w Europie Środkowej. Obecnie odbywa się po raz dwunasty i obejmuje ponad 60 browarów rzemieślniczych serwujących 1000 różnych piw z 450 kranów. Na odwiedzających czeka belgijska inwazja i czterech kultowych producentów, a także degustacje piwa, lekcje mistrzowskie i wykłady. Nie zabraknie też food trucków i gier. Muzeum Browaru Tychy planuje także zorganizować warszawski festiwal piwa w 2018 roku.

Wśród zabytków, które zobaczysz, są ruiny dawnego młyna, mapa z 1482 roku, pierwsze wydanie De Revolutionobis Kopernika oraz Dom Tańczącego Koguta, zrekonstruowany secesyjny budynek. Biblioteka Narodowa prowadzi Centrum Nauki, w którym często wystawia się ciekawe książki. Jest tam nawet XVI-wieczna biblia w dwunastu językach.

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych

Warszawski festiwal piwa to wyjątkowe wydarzenie w Polsce, które łączy profesjonalnych piwowarów i miłośników piwa. Odbywa się już drugi rok i przyciąga miłośników, profesjonalistów i koneserów piwa. Dla entuzjastów piwa jest to wydarzenie, którego nie można przegapić. Festiwal jest świetną okazją do wypróbowania wielu różnych stylów piwa. Oprócz piwowarów domowych, podczas imprezy odbywa się także konkurs piwny.

Warszawski Festiwal Piwa to największy i najstarszy festiwal piwa w Polsce, który w ciągu trzech dni przyciąga ponad 20 000 osób. Każdego roku na festiwalu pojawia się ponad 750 piw rzemieślniczych, w tym wiele premier. Podczas festiwalu odwiedzający mogą spróbować piwa z ponad 350 różnych kranów, a także wziąć udział w turniejach piłkarzyków, specjalistycznych wykładach i dyskusjach. Podczas festiwalu, popijając próbki, można dowiedzieć się więcej o kulturze piwnej i historii piwa rzemieślniczego.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top